Grapje loopt uit de hand... Ploegmaat van Chris Froome stopt met Twitter


© photonews
Luke Rowe is niet meer actief op sociaalnetwerksite Twitter. De ploegmaat van Chris Froome en Geraint Thomas bij Team Ineos stopt omdat er ophef was over een grapje van de Welshman op een foto.
Op de foto (onderaan in het artikel, red.) is te zien hoe Rowe tijdens de afgelopen Ronde van Californië met zijn wijsvinger en duim een cirkel maakt. Een bekende grap - vooral bij de jeugd dan - waarbij de persoon die naar het gebaar kijkt een tik mag uitdelen. Iets heel onschuldigs, maar dat werd toch in twijfel getrokken.
Het gebaar heeft blijkbaar ook een extreemrechtse betekenis in bepaalde kringen en verwijst naar 'white power'. Rowe kreeg kritiek en erna ook heel wat steunberichten.
De Welshman besloot dan ook niet meer actief te zijn op Twitter. "Bedankt, Twitter. Het was leuk. Ik ben weg hier."
Thanks twitter been a laugh, I’m outta here ✌🏻